Wizyty studyjne

W ramach zadania: Promocja idei przedsiębiorczości akademickiej, przeprowadziliśmy 10 wizyt studyjnych w wybranych przedsiębiorstwach, działających w branżach, wskazanych w Dolnośląskiej Strategii Innowacji jako potencjalne obszary innowacji i nowoczesnych technologii. W naszych wizytach uczestniczyło 85 osób.

 


Zrealizowane wizyty

 

18.06.2013 oraz 26.05.2014 - Wrocław

Google

Amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi. Google Polska (właściwie Google Poland sp. z o.o.) — polski oddział firmy Google założony w 2005 roku. 28 kwietnia 2010 w Polsce dla Google pracowało w trzech miastach łącznie 200 osób.


26.03.2013 - Wrocław

Aduma S.A.

Misją firmy jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych opartych na systemach Human-Computer Interaction dla najbardziej wymagających klientów z różnorodnych branż – retail, komunikacyjnej, informatycznej po FMCG oraz sektor publiczny. Za swoje realizacje Aduma S.A. otrzymała liczne wyróżnienia. W 2012 były to m.in. nagrody: dla najbardziej innowacyjnej spółki w polskich parkach technologicznych oraz PDSA Award dla produktu Digital Signange – za największy na świecie kinetyczny MegaWall we wrocławskim Sky Tower. Od lutego 2012 r. Spółka jest notowana na rynku New Connect GPW w Warszawie.


11.12.2013 - Wrocław

e-Prototypy

Pierwsze w Polsce kompleksowe centrum prototypowe, specjalizuje się w wykonywaniu w pełni funkcjonalnych prototypów, korzystające z wielu dostępnych technik "Rapid Prototyping", jak również z innych zaawansowanych technologii wytwórczych. Stosowane przez e-prototypy metody wytwarzania prototypów to min.: SLS, FDM, Polyjet, DMLS, Vacumm Casting, CNC, skanowanie 3D.
 


10.02.2014 oraz 09.12.2014 - Wałbrzych

TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND Sp. z o.o.

Toyota to jeden z największych producentów samochodów na świecie. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500. Jest również najbardziej uznanym producentem samochodów, co zostało osiągnięte dzięki skoncentrowaniu się na zadowoleniu klienta. Nie bez znaczenia jest również system wartości obowiązujący w Toyocie, a mający swoje źródło w czasach, gdy w Japonii kształtowało się nowoczesne przedsiębiorstwo oraz innowacyjny system produkcyjny.


27.03.2014 - Wrocław

Przedsiębiorstwo Innowacyjno - Wdrożeniowe EKOMOTOR Sp. z o.o.

Ekomotor Sp. z o.o. koncentruje swoje działania na tworzeniu nowoczesnych systemów ochrony wód i atmosfery. Prowadzi badania w zakresie: rozwoju technologii ochrony wód i powietrza, nowych technik opartych na zastosowaniu katalizatorów, rozwoju nowych typów katalizatorów. Produkuje katalityczne filtry spalin silnikowych stosowane  w systemach oczyszczania spalin silników autobusów komunikacji miejskiej i pojazdach transportu wewnętrznego oraz katalizatory do urządzeń ochrony atmosfery np. filtry dymu powędzarniczego, dopalacze zaniczyszczeń z lakierni, dopalacze zaniczyszczeń ze spalarni smieci.


21.04.2015 - Siechnice

Hasco-Lek S.A.

Podstawą działania firmy jest nowoczesna technologia, sprawna organizacja oraz dbałość o jakość. Firma posiada nowoczesne wydziały produkcji: kapsułek, tabletek i czopków. Linia produkcyjna, instalacje serwisowe, a także hale produkcyjne pozwalają dostarczać na rynek leki wytwarzane zgodnie z nowoczesnymi trendami i standardami współczesnej medycyny i farmacji. Przedsiębiorstwo posiada certyfikat GMP na wszystkie produkowane formy leków. Jako pierwsza firma farmaceutyczna w Polsce, PPF Hasco-Lek S.A. uzyskało certyfikat GLP.


12.06.2015 - Wrocław

Pure Biologics Sp. z o.o.

Firma specjalizuje się w prowadzeniu badań kontraktowych w zakresie produkcji, oczyszczania i analizy rekombinowanych białek oraz rozwoju metod pomiarowych. Posiada bogate doświadczenie w dostarczaniu rekombinowanych białek oraz przeciwciał do rozwoju przedklinicznego nowych kandydatów na leki i do diagnostyki molekularnej. 


16.06.2015

GTB Sp. z o.o.

Zajmuję się projektowaniem oraz produkcja wysokiej jakości urządzeń elektronicznych, w tym konwerterów sygnałowych oraz sterowników, bazującą na szybkim systemie montażowym “snap in”, systemów integrujące standardy automatyki w instalacjach inteligentnych (HomeAssist oraz przeznaczony do systemów oświetleniowych LightAssist), podzespołów dedykowanych, które tworzone są zgodnie z załozeniami projektowymi oraz funkcjonalnościami klienta wraz z precyzyjnie dostosowanym oprogramowaniem.


 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Copyright © 2012 SPINQBATOR ZDOLNEGO ŚLĄSKA
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl